Lajme

0 1097

Zyra e Prokurorit Disiplinor në Kosovë, është duke i hetuar mbi 45 raste të prokurorëve dhe gjyqtarëve, të cilët dyshohen se gjatë punës së...
0 673

Ardhja e Pranverës dhe shtimi i qarkullimit më të madh të automjeteve bujqësore ka shtyrë policinë e Kosovës që të shtojë edhe pikat e...
0 745

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, ka duke komentuar deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, tha se Serbia do...
0 754

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për me televizionin publik kroat, HRT, ka thënë se raportet...
0 726

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është deklaruar për konfiskimin e dokumenteve të shkelësve në trafik. Një vendim të tillë, të cilin e kishte marrë...
0 1124

Ideja e bashkimit kombëtar të Kosovës dhe Shqipërisë është më shumë paranojë e Serbisë, ndaj reagimet që vijnë nga Beogradi zyrtar janë në funksion...
video
0 929

Shefi i grupit të këshilltarëve të LDK-së në Kuvendin e Prishtinës, Sami Hamiti, ka kritikuar qeverisje e Vetëvendosjes, duke thënë se kryetari Shpend Ahmeti...
0 818

Kryeministri Isa Mustafa, mori pjesë të hënën në ceremoninë e inaugurimit të Fabrikës për prodhimin e ambalazhit fleksibil plastik “KIVO” L.L.C., në magjistralen Kaçanik-Ferizaj. Gjatë...
0 1692

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka paralajmëruar Komisionin për verifikimin e veteranëve të luftës së UÇK-së, se do t’i zvarrisin në shesh...
video
0 890

Ministria e Financave ka hequr dorë nga katalogu i vendeve të punës, i përgatitur nga Ministria e Administratës Publike. Drejtues të kësaj ministrie kanë thënë...