Lajme

0 658

Ndërsa kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, deklaroi se arsimi fillor, i mesëm dhe ai universitar sot i është përgjigjur thirrjes për grevë të përgjithshme,...
0 746

Kryeministri Rama do të udhëtojë për në Stamboll me ftesë të drejtuesve të platformës "Sofra e Ideve" e cila drejtohet prej një viti e...
0 878

Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, në bashkëpunim me Qendrën Austro -Franceze për Qasjen në Evropë dhe me mbështetjen e Ministrive të Punëve...
0 1215

Marrëveshja e bashkëpunimit financiar ushtarak e firmosur mes Turqisë dhe Maqedonisë më 21 nëntor 2012 u miratua nga ana e Parlamenti i Maqedonisë. Me anë...
0 781

Dega e RDK-së në Gostivar reagon ashpër ndaj komunikatës hileqare të Komunës së Gostivarit për gjoja votim kundër për lirim nga pagesa për objekt...
0 746

Në Karadakun e Shkupit po mbretëron një qetësi dhe se vazhdon të ketë prani policore. Në akset rrugore që çojnë drejt këtij destinacioni nga ana...
0 851

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në krye të një delegacioni parlamentar, ka udhëtuar sot për në Strasburg të Francës. Delegacioni...
0 693

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka deklaruar se askush nuk ka përmendur kushte të reja për Serbinë drejt integrimit të saj në...
0 823

Kreu i Unionit Botëror të Dijetarëve Myslimanë, Jusuf Karadavi dënoi ashpër fushatat dhe deklaratat që bëhen kundër Turqisë Kreu i Unionit Botëror të Dijetarëve Myslimanë,...
0 693

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i cili arriti në mbrëmje në Kuvajt, u prit me ceremoni zyrtare nga Emiri i Kuvajtit, Sheiku Sabah...