Lajme

0 1194

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, përmes një video mesazhi nga Ankaraja ka dërguar mesazhin e urimit për mbi një mijë personat e pranishmëm...
0 1097

EC Ma Ndryshe ka publikuar analizën e shkurtër “(Pa)drejtësia në Urbanizmin e Prizrenit?”, ku me anë të të dhënave statistikore tregohet dështimi i institucioneve...
0 669

Agjencia e Kosovës për Forenzikë e Ministrisë së Punëve të Brendshme, nesër duke filluar nga ora 09.00, do të mbajë prezantim për “Metodat Kromatografike...
0 740

Gjykata Speciale me gjasë do të themelohet me 21 maj. Presioni ndërkombëtare ka berë që Kuvendi i Kosovës të mblidhet me 21 maj dhe të...
0 663

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar Ujësjellësin Regjional të Prishtinës dhe Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik për neglizhencën dhe papërgjegjësinë për përmirësimin e furnizimit...
0 761

As në seancën e sotme nuk është votuar për ndryshimin e Ligjit për Festat Zyrtare, i cili ligj ishte për shqyrtim në seancën e...
0 424

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar Ujësjellësin Regjional të Prishtinës dhe Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik për neglizhencën dhe papërgjegjësinë për përmirësimin e furnizimit...
0 582

Krahas protestës së qytetarëve të Shkupit para ndërtesës së Qeverisë, protesta për vrasjen e të riut, Martin Neshkoski, mbahet edhe në disa qytete të...
0 569

Qendrat e votimin në shkollat dhe kishat janë hapur sot në Angli, Skoci, Uells dhe Irlandën Verirore. Rreth 42 milion votues të regjistruar në Britani...
0 642

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa 10 të tjerë janë plagosur në sulmin me minahedhës së forcave besnike të presidentit sirian Bashar...