Lajme

0 832

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur një fjalim në institutin prestigjioz norvegjez për politikë të jashtme NUPI,...
0 636

Me15 qershor të vitit 2008, hyri në fuqi Kushtetuta e Republikës së Kosovës. Me atë rast krijohen edhe dikastere tjera shtetërore me çka shënohet...
0 642

Komuna e Prishtinës është duke e testuar sistemin e alarmimit të përgjithshëm në raste të rrezikshmërisë. Faza testuese zgjat vetëm disa sekonda dhe kjo...
0 787

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier, ka deklaruar se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë janë përmirësuar, por ka nënvizuar se marrëveshja e prillit...
0 912

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka ripërsëritur qëndrimin e tij për themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se ajo e dëmton...
0 889

Kryetari i Bashkimit Demokratik, njëkohësisht deputet i Nismës në Kuvendin e Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë se SHIK-u si UDB-ja dikur po i shantazhin...
0 942

Per kryeministrin Edi Rama qeveria qe ai drejton do te mbroje gjithnjë interesin kombëtar, pavarësisht nëse ky vullnet përkthehet ne ngërç ne marrëdhëniet me...
0 814

Duhet të ketë një dalje nga kjo situatë. Institucionet e Kosovës duhet ta kenë një kundërofertë nëse do të dështoj votimi i këtij projektligji...
0 816

Ish kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, në një postim të tij në Facebook, ai ka shkruar se “Ç’dreqin i luftuam të huajt,...
0 805

Marrëveshja e 2 qershorit për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni, e arritur mes liderëve të partive kryesore nuk parasheh pothuajse asgjë për shqiptarët. Dokumenti...