Lajme

0 2572

Në periudhën 5 mujore nga hapja e Fondacionit Arsimor të Turqisë, Maarif, nga 688 shkolla të organizatës terroriste FETO, të shtrira në 113...
0 1313

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, theksoi sot në Ankara vendosmërinë në luftën kundër organizatës terroriste FETO, deri në heqjen e...
0 1160

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB) Antonio Guterres të martën paralajmëroi se ligji për ndërtimin e vendbanimeve të reja hebreje në...
0 1216

Linnea Arvidsson, kryetarja e Komisionit Hetimor të të Drejtave të Njeriut pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), ka thënë se nuk ka...
0 1052

Arsyeja që shumë kompani amerikane dalin kundër politikës së Presidentit të SHBA-së, Donlad Trump për emigrantët, është se themeluesit e tyre janë vetë...
0 1223

Shtatë për qind e priftërinjve të Kishës Katolike në Australi akuzohen për abuzim seksual gjatë disa dekadave të kaluara, tregojnë rezultatet e hetimit...
0 1277

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Abdi Baleta, në një prononcim për Anadolu Agency (AA), ka folur për disa...
0 1011

Nga Ministria e Brendshme e Turqisë njoftohet se në kuadër të operacioneve në shkallë të gjerë të kryera përgjatë javës kundër organizatës terroriste...
0 1149

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) që janë duke kryer operacionin "Mburoja e Eufratit" për të çliruar...
0 1389

Mbi 150 xhami në Britani të Madhe kanë hapur të dielën dyert për vizitorët jomuslimanë në mënyrë që të promovojnë të kuptuarit më...