Lajme

0 1441

Të rënët në Kumanovë, Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj, Valon Kabashi, Turgaj Gashi, Samid Kastrioti, Hysen Rushiti, Fatlum Vishesella, Arben Rexhaj, do të prehen në...
0 1161

Deputeti i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës Daut Haradinaj është parë duke qarë dje në varrimin e Beg Rizës në Gllogjan. Ernest Luma i...
0 863

Shkaqet e këtij sulmi nuk dihen ende, por sipas zyrtarëve, nuk bëhet fjalë për sulm terrorist. Një ushtar tunizian ka hapur zjarr ndaj kolegëve të...
video
0 955

Pamjet nga parku "Adem Jashari" mund t'i ndiqni nga minuti 2:05. Të dielën në Pendik të Stambollit është përuruar parku “Adem Jashari”. I pranishëm në...
0 788

Forcat e Armatosura gjermane për të mundësuar që muslimanët brenda ushtrisë të përmbushin lehtësisht obligimet fetare për herë të parë në historinë e saj...
0 1660

Çështja e rivarrimit të Isa Boletinit është bërë temë mbarëkombëtare pas vendimit të Këshillit Organizativ që heroi të rivarroset në Vlorë dhe kundërshtimit të...
0 800

Përfundimisht, Arben Gashi ka vendosur të mos i hyjë garës për Kryetar të LDK’së derisa s’ka treguar se cili prej katër kandidatëve do ta...
0 860

Qeveria e Kosovës po hyn në muajin e gjashtë pa u kompletuar krejtësisht. Nga 20 ministri që ka Qeveria e kryeministrit Isa Mustafa, vetëm...
0 773

Frika se mbulimi i Lumit Kali Gandaki për shkak të rrëshqitjeve të tokës pas tërmeteve të fuqishme i ka shtyrë mijëra qytetarë të Nepalit...
0 868

Analistët në Maqedoni konsiderojnë se raportet Maqedoni - Kosovë mund të tendosen në pikë kritike, nëse rasti i Kumanovës nuk zbardhet tërësisht. Kjo, sipas...