Lajme

0 995

Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të Brigadës 133 “Ardian Krasniqi” të Zonës Operative të Dukagjinit, kanë protestuar sot në qendër të qytetit të...
0 838

Rusia sërish ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit në Maqedoni, sidomos pas incidentit në postën policore kufitare në Goshincë, në afërsi të kufirit...
0 796

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në një deklaratë për KTV-në e ka cilësuar protestën politike duke thënë se organizatorët janë të LDK-së dhe se...
0 861

Misioni i EULEX-it, ka sqaruar edhe një herë incidentin që ndodhi dje ku një person ishte duke e vuajtur burgun, por ai u kërkua...
0 733

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu, deklaroi se çështja në lidhje me ngjarjet e 1915-s provokohet vazhdimisht nga palët e treta. I ftuar në transmetimin direkt të...
0 846

Armiku më i madh i Rusisë është DAESH-i dhe jo SHBA-të, deklaroi sot ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergei Lavrov, pavarësisht marrëdhënieve të...
0 860

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati dhe zv.ndihmës Sekretarja e Shtetit, Victoria Nuland nënshkruan dje deklaratën e përbashkët për Partneritetin Strategjik midis Shqipërisë...
0 2536

Forcat detare të SHBA-së USS Normandy janë në shoqërim të aeroplanmbajtëses USS Theodore Roosevelt, ku të dielën lundroi nga bazat e Gjirit Arabik në...
0 762

Presidenti i Jemenit, Abdurabbu Mansour Hadi ka konfirmuar lajmin e përfundimit të sulmeve ajrore të koalicionit “Stuhia e Vendosmërisë" ndaj pozicioneve të Husive në...
0 822

Zëdhënësja e Këshillit të Sigurimit Kombëtar të Shtëpisë së Bardhë, Bernadette Meehan, njoftoi se presidenti amerikan, Barak Obama në deklaratën e tij që do...