Lajme

0 880

Një avion luftarak i ushtrisë siriane ka bombarduar me "bombë vakum" shkollën Said el- Ensari në rajonin Ensari të Halepit. Sipas të dhënave paraprake 10...
0 753

Nënkryetari i qeverisë serbe dhe ministër i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq deklaroi se ekziston mundësia që Serbia “të fluturojë për ta njohur Kosovën”,...
0 957

Emërimi i shqiptarëve nëpër përfaqësitë diplomatike-konsullore të Maqedonisë në botë, vazhdon të shpërfillet. Postet e ambasadorëve mbeten vakante prej më shumë se 2 vjetësh...
0 765

Një magazinë në autostradën Tiranë – Durrës, u përfshi nga flakët sot në mëngjes, ndërsa policia po punon për zbardhjen e shkaqeve. Sipas informacioneve më...
0 1146

Lëvizja e Re Demokristiane, duke i konsideruar të drejta shqetësimet e qytetarëve për gjendjen ekonomike dhe politike në Kosovë, ka vendosur që ta përkrahë...
0 998

Enver Hoxha renditet i treti në listën e “Diktatorëve më të çmendur”. Në një video ku pasqyrohen diktatorët më të çmendur, për Enver Hoxhën...
0 925

Duket se po ikën një deputet nga PS. Të paktën kështu shkruan ai vetë. Shkak janë bërë përplasjet brenda radhëve të PS –së për...
0 765

Nëse Telekomi i Kosovës dhe “Vala” do të dalin sërish në shitje, blerësi nuk do të kërkohet përmes tenderit. Qeveria e Kosovës do të futë...
0 722

Qeveria e Kosovës dhe konsorciumi francez “MDP Consulting – Compagnie des Alpes” të martën pritet të nënshkruajnë kontratën për ndërtimin e resorit të Brezovicës. Nënshkrimi...
0 1158

Zyra e Prokurorit Disiplinor në Kosovë, është duke i hetuar mbi 45 raste të prokurorëve dhe gjyqtarëve, të cilët dyshohen se gjatë punës së...