Lajme

0 779

Ish-shefi i CIA-s, David Petraeus, është dënuar me dy vjet liri me kusht dhe me një gjobë prej 100,000 dollarësh, për keqpërdorim të informacioneve...
0 905

Kosova është angazhuar vetë që trupat e FSK-ës nuk do të zbarkohen në veri të Kosovës, pa lejen parapake të NATO-s. Kjo është një përgjigje...
0 871

Në Qendrën e Kongresit në Bërdo, filloi takimi i ministrave të Jashtëm të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, organizuar nga Ministrat e Jashtëm...
0 756

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka publikuar sot Raportin mbi përparimin në dialogun Beograd – Prishtinë, transmetojnë mediet serbe. Këtë raport gjashtëmujor dje...
0 790

Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë, duke e cilësuar si "Vrasje të Drejtësisë" deklaratën e Parlamentit Austriak në lidhje me ngjarjet e vitit...
0 976

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka përsëritur se Turqia është e gatshme të hapë të gjitha arkivat mbi ngjarjet nga viti 1915 dhe...
0 1221

Qytetarët e Prizrenit, e këtij qyteti historik e të lashtë, kanë traditë të vjetër në prodhimtari e tregti. Prizreni njihet edhe sot e kësaj...
0 1020

Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të Brigadës 133 “Ardian Krasniqi” të Zonës Operative të Dukagjinit, kanë protestuar sot në qendër të qytetit të...
0 858

Rusia sërish ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit në Maqedoni, sidomos pas incidentit në postën policore kufitare në Goshincë, në afërsi të kufirit...
0 815

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në një deklaratë për KTV-në e ka cilësuar protestën politike duke thënë se organizatorët janë të LDK-së dhe se...