Lajme

0 1123

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev me bashkëpunëtorë ka arritur në Lagjen e Trimave në Kumanovë, ku ditëve të fundit pati...
0 1903

Policia ende nuk ka publikuar një listë të personave të arrestuar pas përleshjeve që u zhvilluan në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Televizioni Alsat-M...
video
0 1439

Me rastin e vendosjes së gurthemelit të Xhamisë së Madhe në Tiranë, më 13 maj 2015 (e mërkurë), Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep...
0 950

Presidenca e BeH, thotë Izetbegoviç, është duke u përpjekur për rivlerësimin e marrëdhënieve mes BeH-së dhe Kosovës, si dhe hapat që duhet bërë për...
0 1010

E përditshmja serbe “Kurir” po e sheh me shqetësim vendimin e presidentes, Atifete Jahjaga për vënien në gjendje gatishmërie Njësitin e Forcave Speciale të...
0 1082

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, gjatë ditës së djeshme në disa grupe të ndara u dërguan 30 persona të arrestuar për ngjarjet në Kumanovë,...
0 775

"Ne nuk duam që të shohim asnjë prej vëllezërve tanë kokë ulur në Evropë. Për sa kohë që ju i dilni zot gjuhës, besimi...
0 883

Kryetari i LDK-së thotë se proceset demokratike të cilat po zhvillohen gjatë zgjedhjeve në Lidhjen Demokratike të Kosovës janë të dobishme, jo vetëm për...
0 989

Pas lëshimit të rrugëve për të shkuar në Lagjen e Trimave në Kumanovë, disa banor të Kumanovës dërguan foto ku shihen disa forca policore...
0 829

Ahmed Versi, redaktor në “Muslim News”, gazetën më të vjetër në lidhje me muslimanët në Britani në një deklaratë për AA tha se deri...