Lajme

0 733

Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Serbisë, në fund të qershorit do të vizitojë Shtetet e Bashkuara, dhe me këtë rast, nikoqir i tij do të...
0 1007

Kreu i BFI-së, Sulejman Rexhepi, tha se të mbledhur bashkërisht kanë një pajtueshmëri të plotë që të njëzëri të dënojnë aktin që sot ndodhi...
0 961

Vizitorët e ardhur në Serbi nga Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia, Kroacia dhe Sllovenia kanë vendosur lule në varrin e Titos. Ish-Presidenti Republikës...
0 857

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka propozuar Vlora Çitakun dhe Leon Malazogu për Ambasadorë në SHBA, dhe në Japoni. Zv kryeministri Thaçi...
0 884

Edhe në ketë javë nuk do te ketë diskutim në kuvendin e Kosovës për Amendamentet me ndryshimet Kushtetuese të cilat do t’i hapin rrugë...
0 781

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po qendron për nje vizitë zyrtare një ditore në Luksemburg, ku...
0 833

Ministrisë e Zhvillimit Ekonomik ka konfirmuar se është ulur kostoja e importit të energjisë elektrike për 30 për qind. Në komunikaten e lëshuar per...
0 716

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Republikën e Kosovës, Samuel Zbogar u ka bërë thirrje liderëve institucionalë të Kosovës që të fokusohen në luften kundër...
0 793

Puna e Qeverisë së Kosovës në këta 4 muaj të parë të këtij viti, nga analistët politikë vlerësohet me notën zero, për shumicën e...
0 827

Arabia Saudite po përdor bomba thërrmuese kundër rebelëve huthi të Jemenit, armë e ndaluar me një marrëveshje të ratifikuar nga 91 shtete. Arabia Saudite po...