Lajme

0 10

Totaj: Dega e PDK-së e mobilizuar maksimalisht që të dal triumfuese në Prizren me 6 tetor Dega e PDK-së...
0 1708

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se raportet me Turqinë nuk përbëjnë asnjë lloj kërcënimi. Në një intervistë për “Ora News”, Rama, duke komentuar...
0 1675

Është i çuditshëm fakti se as SHBA e as BE nuk reaguan fare me veprimin e Kosovës në ditët e fundit. Vetëm pak ditë para...
0 1520

Ramushi para doreheqjes,vendi shkon ne zgjedhjet e parakohshme. Analisti, Ramush Tahiri, ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme. Ai duke folur në televizionin publik për atë nëse...
0 1354

Kritiku i Erdoganit Feyzioglu; "Organizata terroriste e Gylenit është më e rrezikshmja në Turqi" Kryetari i Unionit të Odave të Avokatëve të Turqisë, Metin Feyzioglu gjatë...
0 1423

MIT ka kapur gjashtë pjesëtarë të FETO/PDY-së të kërkuar në Turqi përmes një operacioni që ka realizuar në bashkëpunim aktiv me inteligjencën e Kosovës.
0 1233

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiç. Sipas të...
0 785

Personat të cilët janë depërtuar sot janë të involvuar në aktivitete të dyshimta financiare të cilat ndërlidhen edhe me Serbinë. Sipas informatave brenda Prokurorisë se...
0 806

  Gëzim Kelmendi, ish deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i partisë “Fjala”, është shprehur se e konsideron krejt të rregullt procesin e deportimit të...
0 3442

Jetmir Qavollari, është vetëm 1 vjeç dhe ka pësuar gjakëdërdhje në kokë, me ç’rast ka nevojë për ndihmën tonë. Babai i Jetmirit, Samiri, ka kërkuar...