Lajme

0 1385

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në sulmin e armatosur mbrëmë ndaj një xhamie në Quebec të...
0 909

Dokumentet e publikuara për herë të parë përfshijnë edhe një raport që i është paraqitur më 1 korrik 1987 zv.drejtorit të CIA-s në atë...
0 998

Takimi për zgjidhjen e çështjes së Sirisë në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, ka përfunduar me deklaratën e përbashkët që u lexua nga ministri...
0 1107

Në fund të muajit mars ose në fillim të muajit prill, Turqia do të shkojë në referendumin e saj të shtatë për votimin...
0 1623

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke theksuar se Organizata Terroriste FETO paraqet kërcënim të madh jo vetëm për Turqinë, por për të...
0 1239

Zëvendëskryeministri dhe zëdhënës i Qeverisë së Republikës së Turqisë, Numan Kurtulmus, sot deklaroi në Ankara se shpreson që administrata e presidentit amerikan Donald...
0 1185

Duke folur pas takimit me homologun hungarez, Piter Sijartu (Peter Szijjarto) në kryeqytetin e Rusisë Moskë, Lavrov tha: "Përfaqësuesi i Posaçëm i OKB për Sirinë,...
0 1198

Në shumë vende në mbarë Evropën, duke përfshirë edhe vende të tilla si Gjermaninë, Britaninë e Madhe dhe Holandën, vitet e fundit në skenën...
0 1378

Konsullja e Përgjithshme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Turqi, Jennifer L. Davis, deklaroi të hënën në Stamboll se marrëdhëniet e mira...
0 1144

Me rastin e shënimit të përvjetorit të gjashtë të revolucionit të 25 janarit në Egjipt, kryesia e Këshillit Revolucionar u bëri thirrje qytetarëve të...