Lajme

0 1578

Me rastin e festës ortodokse “Uji i Bekuar”, në mesditë në ujërat e lumit Vardar rreth 100 kandidatë u përpoqën në kapjen e...
0 1458

Ushtria irakiane ka konfirmuar sot se pjesa lindore e Mosulit është "çliruar plotësisht nga organizata terroriste DEASH". DEASH-i pushtoi Mosulin nga mesi i...
0 1163

Tetë njerëzit më të pasur në botë kanë pasuri sa gjysma e popullsisë së botës, me çka hendeku mes manjatëve super të pasur të...
0 1682

Prefekti i Stambollit Vasip Şahin lidhur me sulmin terrorist në Ortaköy të Stambollit ka njoftuar se autori i sulmit Abdulgadir Masharipov ka pranuar krimin...
0 986

President i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar sot se të gjithë organizatat terroriste kanë një mision të vetëm ndaj Turqisë. Erdoğan...
0 4243

Është kapur i gjallë atentatori i sulmit terrorist natën e vitit të ri në klubin e natës Reina në Ortaköy të Stambollit, Abdulkadir...
0 1869

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Ndërkombëtare të Migrimit (IOM), William Lacy Swing, ka thënë se mikëpritja bujare e tre milionë refugjatëve nga ana...
0 1312

Një fushatë ndërkombëtare manipulimi ka nisur në lidhje me avionin e mallrave, i cili ka rënë mbi një zonë të banuar pranë kryeqytetit Bishkek...
0 1359

Gratë afgane të cilat prej vitesh janë detyruar të mbyllen në shtëpitë e tyre, tashmë kanë nisur të hynë në jetën e punës,...
0 1063

Presidenti amerikan Barack Obama, i cili ka dështuar në çështjet si Siria, Iraku, lufta kundër terrorizmit ndërkombëtar, paqja në Lindjen e Mesme dhe...