Lajme

0 906

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim europarlamentaren Ulrike Lunacek. Siç bëhet e ditur në njoftimin e Kryeministrisë, kryeministri Mustafa...
0 914

Autoritetet në Serbi iu kanë përgjigjur zyrtarisht organeve të Kosovës së zëvendëskryeministri dhe ministri Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi do të arrestohet nëse më...
0 1074

Kryeplaku i fshatit Çalëshër, Ilhan Cin, nëna e të cilit është armene, kritikon rezolutën e Parlamentit Evropian të miratuar më 15 prill dhe deklaratat...
0 1703

Hoxhë Shefqet Krasniqi, së bashku me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, kanë marrë pjesë në inaugurimin e Xhamisë së Llashticës. Të pranishëm ishin...
0 887

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se organizatorët e protestës as kësaj radhe s’e kanë lajmëruar protestën në Polici, siç parashihet...
0 939

Nëse kjo Qeveri nuk i realizon kërkesat e protestuesve, protestat nuk do të ndalen deri në rënien e kësaj Qeveria, ka thënë Albin Kurti...
0 1019

Ngjarje që po përsëriten shpësh në greqi, me të njëjtën kosto dhe të njëjtin skenar. Të veshur me të zeza dhe të vetëquajtur anarkistë,...
0 1091

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill,...
0 923

Familja Bytyçi ka porositur dje, pas njoftimit se kryeministri i Serbisë do të vizitojë ShBA-të, se „Goran Radosavljeviq Guri doemos duhet të përjashtohet nga...
0 921

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha të premten në Prishtinë se është koha e fundit që raportet Kosovë-Shqipëri të lënë pas retorikën...