Lajme

0 864

Një magazinë në autostradën Tiranë – Durrës, u përfshi nga flakët sot në mëngjes, ndërsa policia po punon për zbardhjen e shkaqeve. Sipas informacioneve më...
0 1250

Lëvizja e Re Demokristiane, duke i konsideruar të drejta shqetësimet e qytetarëve për gjendjen ekonomike dhe politike në Kosovë, ka vendosur që ta përkrahë...
0 1164

Enver Hoxha renditet i treti në listën e “Diktatorëve më të çmendur”. Në një video ku pasqyrohen diktatorët më të çmendur, për Enver Hoxhën...
0 1045

Duket se po ikën një deputet nga PS. Të paktën kështu shkruan ai vetë. Shkak janë bërë përplasjet brenda radhëve të PS –së për...
0 861

Nëse Telekomi i Kosovës dhe “Vala” do të dalin sërish në shitje, blerësi nuk do të kërkohet përmes tenderit. Qeveria e Kosovës do të futë...
0 816

Qeveria e Kosovës dhe konsorciumi francez “MDP Consulting – Compagnie des Alpes” të martën pritet të nënshkruajnë kontratën për ndërtimin e resorit të Brezovicës. Nënshkrimi...
0 1251

Zyra e Prokurorit Disiplinor në Kosovë, është duke i hetuar mbi 45 raste të prokurorëve dhe gjyqtarëve, të cilët dyshohen se gjatë punës së...
0 825

Ardhja e Pranverës dhe shtimi i qarkullimit më të madh të automjeteve bujqësore ka shtyrë policinë e Kosovës që të shtojë edhe pikat e...
0 916

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, ka duke komentuar deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, tha se Serbia do...
0 903

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për me televizionin publik kroat, HRT, ka thënë se raportet...