Lajme

0 1287

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, pas takimit me presidentin amerikan, Donald Trump, deklaroi: "Paraqet një rëndësi të madhe vendosja e një...
0 1187

Sot në Gjilan të Kosovës u realizua inaugurimi i “Punëtorisë për Qepje” i Shoqatës Kulturore të Gjilanit me makinat dhe pajisjet për qepje...
0 1223

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), ndërsa para...
0 1668

Fondacioni Maarif i Turqisë, pas tetë muajsh të themelimit të tij, ka përshpejtuar aktivitetet në drejtim të institucioneve arsimore në Ballkan që kanë...
0 1147

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) vazhdon me projektet e saj në më shumë se 120 shtete të botës. Shefi i Departamentit...
video
0 1679

Veseli në pritje të votave të LDK-së për demarkacionin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së Kadri Veseli ka deklaruar të dielën...
0 2022

Ekipi i Anadolu Agency (AA) në shtetin federal amerikan Virginia ka xhiruar Emre Uslu, i arratisur dhe pjesëtar i organizatës terroriste FETO, për...
0 1285

Në Arabinë Saudite, 16 persona për të cilët është konstatuar se duke zhvilluar organizime të tilla si Haxhi dhe umre-ja transferonin të ardhura...
0 1163

Nga sot hyn në fuqi memorandumi për formimin e zonave jokonfliktuale në Siri, i cili u nënshkrua nga shtetet garantuese, Turqia, Rusia dhe...