Lajme

0 926

Në mesin e atyre që sot do të varrosen në Potoçari, pranë Srebrenicës është edhe Jusuf Smajlloviç, i cili u vra në moshën 75-vjeçare,...
0 976

Kryeministri turk, Ahmet Davutoğlu, i cili është për një vizitë në Bosnje dhe Hercegovinë, ka vizituar sot Xhaminë Mbret, ku ai fali namazin...
0 963

Një fluks i madh është shënuar në Xhaminë Aksa e cila ishte mbushur me qindra mijëra palestinezë të cilët kishin ardhur për të falur...
0 898

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurit S.G. për veprën penale të përgatitjes...
0 1176

Shqipëria ka fituar betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, duke marrë 3 pikët e ndeshjes së ndërprerë 14 tetorin...
0 1391

Në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, përfunduan Netët e Kulturës Islame, organizuar nga Forumi Rinor Islam - Dega në Shkup. Ky aktivitet përfundoi me...
0 937

Organizata e Kombeve të Bashkuara thotë se më shumë se 4 milionë sirianë janë zhvendosur nga vendi si pasojë e luftës, duke përfshirë këtu...
0 894

Pas ndërprerrjes së bisedimeve të njëanshme nga lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev, partitë shqiptare BDI dhe PDSH pritet të mbajnë mbledhje për të...
0 933

Pas braktisjes së bisedimeve nga ana e liderit të opozitës maqedonase, Zoran Zaev menjëherë është alarmuar bashkësia ndërkombëtare. Bashkimi Evropian kërkon urgjentisht zgjidhjen e...
0 958

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në takimin iniciues për hartimin e Strategjisë Kombëtare për Zhvillim 2021, ku ishin të pranishëm...