Lajme

0 1306

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar për zgjedhjen në postin e President të Republikës së Shqipërisë, Ilir Metën, kreun aktual të...
0 1043

Sipas raportit për vitin 2016 për emigrimin në Turqi, thuhet se në institucionet arsimore në varësi të Ministrisë turke të Arsimit, 795.962 persona...
0 972

Shefi i Departamentit për Luftimin e Diskriminimit të qeverisë gjermane, Christine Lüders, tha se gratë me mbulesa po diskriminohen në fusha të ndryshme...
0 1137

Kërkohet anulimi i miratimit të dhënë për shkollën me kontratë (Charter) që organizata terroriste FETO dëshiron të hapë me "dokumente të falsifikuara" në...
0 941

Presidenti amerikan, Donald Trump, i cili ka pritur në Shtëpinë e Bardhë presidentin e Palestinës, Mahmud Abbas tha se "Një marrëveshje e paqes...
0 880

SHKUP (AA) – Besar Ademi / Admir Fazlagikj Kryetari i Lidhjes Social Demokratike të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev, në një prononcim për Anadolu...
0 913

Një punonjëse e Byrosë së Hetimeve Federale (FBI) të SHBA-ve pretendohet se ka shkuar në Siri për t'u martuar me një militant të...
0 1099

Sot rreth orës 17:30 një pjesëtar i sigurimit të Parlamentit të Republikës së Maqedonisë në katin e parë zbuloi një mjet të improvizuar...
0 986

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) në Kosovë njofton opinionin publik se që nga data 1 maj 2017 përfundimisht janë ndërprerë...
0 1291

Prokuroria Themelore Publike –Shkup (PTHP) njofton se pas marrjes së provave për 15 persona të përfshirë në trazirat në Kuvendin e Republikës së...