Lajme

0 3292

Ministria e Arsimit e Marokut ka njoftuar se përfundimisht janë mbyllur shkollat "Muhammed Fatih" të Organizatës Terroriste FETO. “Në kuadër të vendimit të...
0 2207

Ambasadorja e Turqisë në Shkup, Tülin Erkal Kara, tha se menjëherë pas formimit të qeverisë në Maqedoni do të shënojnë progres në luftën...
0 1316

Fondi Ndërkombëtar për Fëmijët i Kombeve të Bashkuara (UNICEF) paralajmëron se rreth 1,4 milionë fëmijë përballen me "rrezikun e vdekjes së menjëhershme", pasi...
0 7180

Aktorja holivudiane me famë botërore, Lindsay Lohan tha se ditë më parë ka qenë e keqtrajtuar në aeroportin Heathrow të Londrës, ndërkohë që për...
0 1035

Në muajin e parë të Donald Trumpit në zyrën ovale i cili është një prej "presidentëve më të jashtëzakonshëm" në historinë e SHBA-ve,...
0 1011

Dalemet Singh Qavlla (Dalmeet Singh Chawla) Blogu i njohur që i publikonte listat “e botuesve dhe revistave që mund të jenë të dyshimta, jokredibile dhe...
0 1311

Bazuar në marrëveshjen e bashkëpunimit mes Qeverisë së Republikës së Kosovës me Qeverinë e Republikës së Turqisë, sot në Qendrën Klinike Universitare të...
0 1526

Në provincën Mugla të Turqisë ka filluar të hënën seanca dëgjimore për akuzat për atentat në tentativë ndaj presidentit të Turqisë, Recep Tayyip...
0 4362

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/1158043454293333/ Portali indeksonline,net raporton se disa persona të paidentifikuar në Prizren kanë hequr një flamur të Turqisë që po qëndronte në një shtyllë të varur...
0 5754

Shkruan: Kimete Berisha Që ka prift pervers, injorant dhe idiot, ka gjithkund, ama që çohet Ipeshkvia e Kosovës në mbrojtje të një manjaku, kjo...