Lajme

video
0 1166

Ngjarjet e fundit në Llapushnik – protestat kundër ndërtimit të kishës katolike në këtë fshat dhe kontestimet që po bëhen për pronën për varreza...
0 840

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe shefja e deputetëve të AAK-së, Donika Kadaj Bujupi janë përplasur për interpelancën e ministrit të jashtëm,...
0 778

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon ka kërkuar nga Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu që të zbatojë fjalët e tij në lidhje me idenë...
0 1387

Sipas të dhënave të policisë gjatë natës fshati Lazarat do të mbahet i rrethuar dhe nuk janë tërhequr forcat e policisë. Policia e Shtetit Shqiptar...
0 1122

Prokuroria Themelore e Prishtinës këtë javë pritet të përmbyllë hetimet trevjeçare ndaj Avokatit të Popullit, Sami Kurteshi, i cili po dyshohet për shpërdorim të...
0 948

Përfaqësues të partive politike dhe shoqërisë civile shfaqin mospajtime dhe kërkojnë sqarime shtesë nga qeveria dhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në lidhje me...
0 859

Kryeministri serb, Aleksander Vuçiq, u shpreh sot se nuk do të bie dakord që t’ju takojnë shqiptarëve pronat ku ai thotë se “ka investuar...
0 984

Ushtria izraelite ka anuluar lejen për palestinezët që gjatë Ramazanit të premteve nga Gaza vizitojnë Jerusalemin dhe Xhaminë Al-Aksa, transmeton Anadolu Agency (AA). Izraeli ka...
0 1223

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës sot kanë bastisur pesë organizata joqeveritare, në dy lokacione të ndryshme, në...
0 873

Iniciatorët për konstituimin e rajonit jashtëkufitar të Sanxhakut do t’u dërgojnë ftesë qeverive të Serbisë e të Malit të Zi për formimin e këtij...