Lajme

0 960

Krahina gjermane Hessen, qendër bankare dhe e fuqive financiare, nuk dëshiron më që azilkërkuesit nga Kosova dhe Shqipëria të shpërndahen nëpër komuna. Nga kjo krahinë...
0 784

Në opinionin kroat ende është i diskutueshëm fjalimi i ministrit serb për Punë, Aleksandar Vulin, i mbajtur në ceremoninë përkujtimore të viktimave në Jadovno...
0 1045

Mesazhi i fundit që polici i ndjeri Ibrahim Basha ka ndarë më shoqërinë e tij në “Facebook”, ishte një urim për nisjen e muajit...
0 863

Deputeti i Vetëvendosjes Ilir Deda mendon se me funksionalizimin e Asociacionit serb të Komunave, Kosova bëhet Bosnjë e dytë dhe niset drejt federalizmit. "Pra, nuk...
0 961

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) të premten e ka arrestuar rreshterin e Stacionit Policor të Suharekës, SH.S., 38 vjeçar, nën dyshimin se dy javë...
0 1040

Një aksion i madh policor është zhvilluar mbrëmë në Tetovë dhe Gostivar ku janë arrestuar disa persona. Sipas informacioneve të para të siguruara nga...
0 851

Euro-deputetët e Frontit Kombëtar Francez të udhëhequr nga Marine Le Pen kanë paraqitur një projekt-rezolutë mbi pezullimin e negociatave për anëtarësimin e Serbisë në...
0 882

Hyrjet anësore të Klinikës së Kirurgjisë në QKUK po shfrytëzohen si deponi të mbeturinave. Edhe muret dhe tavani i kësaj klinike janë në gjendje të...
0 824

Me ftesë të Ministrit të Shëndetësisë të Republikës së Kosovës, Imet Rrahmani, sot për një vizitë zyrtare tre ditore vjen në Kosovë Ministri i...
0 790

Dialogu i djeshëm në nivel kryeministrash mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka mundur të nxjerrë më shumë se një marrëveshje, atë për pranim të...