Lajme

0 1886

Fondacioni Maarif i Turqisë, pas tetë muajsh të themelimit të tij, ka përshpejtuar aktivitetet në drejtim të institucioneve arsimore në Ballkan që kanë...
0 1467

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) vazhdon me projektet e saj në më shumë se 120 shtete të botës. Shefi i Departamentit...
video
0 1932

Veseli në pritje të votave të LDK-së për demarkacionin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së Kadri Veseli ka deklaruar të dielën...
0 2304

Ekipi i Anadolu Agency (AA) në shtetin federal amerikan Virginia ka xhiruar Emre Uslu, i arratisur dhe pjesëtar i organizatës terroriste FETO, për...
0 1608

Në Arabinë Saudite, 16 persona për të cilët është konstatuar se duke zhvilluar organizime të tilla si Haxhi dhe umre-ja transferonin të ardhura...
0 1402

Nga sot hyn në fuqi memorandumi për formimin e zonave jokonfliktuale në Siri, i cili u nënshkrua nga shtetet garantuese, Turqia, Rusia dhe...
0 1574

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar për zgjedhjen në postin e President të Republikës së Shqipërisë, Ilir Metën, kreun aktual të...
0 1254

Sipas raportit për vitin 2016 për emigrimin në Turqi, thuhet se në institucionet arsimore në varësi të Ministrisë turke të Arsimit, 795.962 persona...
0 1160

Shefi i Departamentit për Luftimin e Diskriminimit të qeverisë gjermane, Christine Lüders, tha se gratë me mbulesa po diskriminohen në fusha të ndryshme...
0 1390

Kërkohet anulimi i miratimit të dhënë për shkollën me kontratë (Charter) që organizata terroriste FETO dëshiron të hapë me "dokumente të falsifikuara" në...