Lajme

0 717

Nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit mes Kosovës dhe BE-së është hapi i parë drejt integrimit të Kosovës në Bashkimin Evropian. Mirëpo, sfida në...
0 832

Obama gjatë bisedës tha se SHBA-të dhe NATO mbështesin të drejtën e Turqisë për të mbrojtur sovranitetin e vet kombëtar. Presidenti i Turqisë Recep Tayyip...
0 1011

Erdoğan në vijim të fjalës së tij vuri theksin mbi sprovën që muslimanët po japin në lidhje me luftën për mbijetesë. Ai bëri thirrje...
0 854

Deputeti nga Suhareka nga radhët e AAK-së, Bali Muharremaj, ka denoncuar një rast përgjimi të bërë, siç thotë ai, nga Policia e Kosovës në...
0 1011

Në mesin e të arrestuarve nuk ndodhet Salah Abdeslam, i dyshuari në arrati për përfshirje në sulmin e fundit terrorist në Paris. Policia belge dje...
0 927

Portali maqedonas Dokaz. Mk shkruan se 900 policë të Maqedonisë kanë marrë shpërblim për askionin policor në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Bëhet fjalë për...
0 759

“Edhe pse protestat synojnë të jenë paqësore, ato mund të kthehen në konfrontime dhe të përshkallëzojnë në dhunë,” thuhet në një mesazh kujdesi për...
0 854

Deputeti i AK Partisë në qytetin Stamboll është zgjedhur Kryetar i Parlamentit Kombëtar të Turqisë në raundin e tretë me 316 vota. Në votimet për...
0 907

Prokurorët e Prokurorisë Themelore të Prishtinës edhe të dielën janë marrë me identifikimin e personave që kanë sulmuar Policinë gjatë protestave të fundit të...
0 798

Andrea G. (45) nga Wallenfels i Gjermanisë i ka thënë policisë se u ka marrë jetën 8 foshnjave të sapolindura, ndërsa për motivet e...