Lajme

0 1047

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në Kosovë ka dyshime se disa prej viktimave të Kumanovës janë vrarë pasi janë...
0 812

Preambula në Kushtetutën e Serbisë, në të cilën precizohet se Kosova është pjesë e territorit të saj, jo vetëm që nuk është në përputhje...
0 1009

Lutfi Haziri, kryetar i LDK-së në Gjilan dhe kryetar aktual i Komunës së Gjilanit, ka vendosur t’i jap fund dilemave dhe ka vendosur të...
0 1043

Senatori demokrat Chris Murphy paralajmëron se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk duhet ta lënë në harresë Ballkanin. Ai u bën thirrje autoriteteve të Shkupit...
0 1899

Shpëtim Idrizi, deputet dhe kryetar i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, që përfaqëson komunitetin çam, u zgjodh të enjten nënkryetar i ri i...
0 929

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, mori pjesë në ceremoninë e projektit “Fatih”, të Ministrisë së Arsimit për shpërndarjen e pajisjeve tabletë për studentët, raporton...
0 980

Tre nga nëntë kosovarët e vrarë në Kumanovë, janë masakruar deri në shpërfytyrim dhe do të jetë pikërisht autopsia e re ajo që pritet...
0 884

Familjarë dhe zyrtarë të Institutit të Mjekësisë Ligjore, janë nisur pak qaste më par në drejtim të Shkupit. Ata do të bëjnë identifikimin e...
0 1016

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, apelon tek të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, që t’i bashkohen aksionit të iniciativës “Ta...
0 956

As sot nuk do të sillen trupat e kosovarëve të vrarë në konfliktin e Kumanovës. Autoritetet maqedonase pritet sot të marrin vendim se kur...