Lajme

0 1281

Ka nisur hetimi lidhur me të dyshuarin apo të dyshuarit që hapën pankartën në mitingun për “Jo” në Zvicër, ku si shënjestër u...
0 1342

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka komentuar pankartën e ngritur në mitingun e organizuar në Bern të Zvicrës, duke...
video
0 3003

0 1384

Zbulohet se organizata terroriste FETO ka kryer falsifikime në dokumente e cila dëshironte të hapte një shkollë me kontratë (charter) në rajonin New...
0 1085

Më poshtë vijon një panoramë e partive kryesore të ekstremit të djathtë në Bashkimin Evropian, pas zgjedhjeve legjislative në Holandë, ku Partia e ekstremit...
0 1021

Në kryeqytetin e Sirisë, Damask, vazhdojnë konfliktet mes palëve, pasi opozitarët bashkuan dy rajonet që ndodheshin nën rrethim dhe pas sulmeve intensive të...
0 2466

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar, ka deklaruar se pret nga Shqipëria që të ndërmarrë hapa konkretë kundër shtrirjes së organizatës terroriste...
0 819

http://https://youtu.be/9tbC89NxZC8 Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, Rrahman Rama, ka deklaruar se FSK shpreh pajtimin e plotë dhe mbështesin miratimin e Projektligjit për...
0 1802

Në mbarë Turqinë, por edhe në botë në mënyra të ndryshme shënohet 102 vjetori i Betejës së Çanakkalasë. Beteja e Çanakkalasë, në Evropë...
0 1539

Çarshi xhamia e Prilepit të Maqedonisë, e cila pësoi nga konflikti ndëretnik që ndodhi në Maqedoni në vitin 2001, me vite pret të...