Lajme

0 1019

Sipas kryetarit të Këshillit Gjyqësor të Republikës së Maqedonisë, Branko Ushkovski, asnjë gjykatës në Maqedoni nuk është vlerësuar me notë negative. Nën organizimin e Këshillit...
0 1333

Ministria e Brendshme e Shqipërisë propozon që regjistrat të jenë të përditësuar, ku regjistri i adresave të përditësohet dhe të ndjekë hapin e regjistrit...
0 965

Zyra e Presidentit të Republikës së Turqisë të martën kishte kërkuar të biseonte përmes telefonit me Zyren e Presidentit të Rusisë, por Kremlini nuk...
0 852

Policia e Kosovës sapo i konfirmoi KosovaPress-it se ka marrë një informatë e cila i ka paralajmëruar se në tre lokacione në Prishtinë janë...
0 879

B'Tselam në deklaratën e tij thekson se qeveria izraelite lejon, madje edhe stimulon policinë dhe civilët e armatosur që të sillen si gjykatës dhe...
0 905

"Çfarë të bëjmë, kjo është zgjedhja e Turqisë", tha Putin dhe kujtoi se zyrtarët turq kanë deklaruar se nuk do ti kërkojnë falje Rusisë...
0 834

Sipas të dhënave paraprake theksohet se janë arritur të gjenden trupat e pajetë të 4 fëmijëve të cilët janë dërguar në morgun e spitalit...
0 825

Ish-kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi ka shkruar se marrëveshjet e dëmshme për Kosovën të nënshkruar në Bruksel dhe Marrëveshja e Demarkacionit të kufirit me...
0 921

Njëri nga themeluesit e AKR-së, Rrahim Pacolli, i është përgjigjur Mimoza Kusarit, që ka deklaruar mbrëmë në Rubikon të KTV-së se do të themelojë...
0 924

Reformimi i Administratës Publike vazhdon të jetë njëra ndër sfidat me të mëdha për institucionet e vendit. Politizimi i administratës publike, mungesa e llogaridhënies,...