Lajme

0 1405

http://https://youtu.be/ysSaecFBfb4 Në kuadër të takimeve zyrtare në Kroaci,me ftesë të nënkryetarit të Parlamentit të Kroacisë,Miljan Brkic,si mik i madh i kryparlamentarit të Kosovës dhe...
0 1408

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu drejtuar kryeministrit të Holandës, është shprehur "Rutte, ti mund të kesh fituar zgjedhjet duke dalë...
0 1271

Ministri i Jashtëm turk, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) bëri të ditur se dyfytyrësia evropiane ka tejkaluar të gjitha kufijtë. Mevlut Çavushollu vizitoi Odën Tregtare dhe...
0 2178

Emri i shkruar “Rexhep Tajip Erdoan” në fletat e votimit në zgjedhjet në Holandë dominuan zgjedhjet që u zhvilluan dje në këtë vend. Në një...
0 956

Me afro 400 projekte të realizuara në dhjetë vitet e fundit, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) u përgjigjet nevojave të palestinezëve.
0 2168

Në një reagim të lëshuar nga OJQ EC Ma Ndryshe thuhet se kërkesat e adresuara nga banorët dhe EC Ma Ndryshe në lidhje me...
0 1458

Dokumente të Arkivit Osman vërtetojnë se Perandoria Otomane ka dhënë ndihma monetare për Holandën. Pavarësisht kushteve të vështira të Luftës I Botërore, Sulltan Mehmeti V...
0 1071

Shumica e shteteve të Evopës kanë shfaqur një shqetësim, i cili si i tillë, vjen si pasojë e rritjes ekonomike të Turqisë, deklaroi...
0 1272

Liderët e fiseve arabe në Siri, vendet e të cilëve janë pushtuar nga organizatat terroriste, PYD/PKK dhe DEASH, kanë vendosur të formojnë një...
0 1296

Sonte në Shkup vazhduan protestat kundër platformës së partive politike shqiptare në Maqedoni. Për të 16-ën ditë me radhë, iniciativa qytetare “Për Maqedoni...