Lajme

0 998

Në qendër të diskutimeve ishte shkëmbimi i informacionit, duke u vlerësuar si thelbësor për arritjen e objektivave të përbashkëta rajonale dhe globale sidomos në...
0 1034

Në gjykimin kundër Enver Sekiraqës, të akuzuarit për nxitje në vrasjen e policit Triumf Riza dhe detyrim, edhe sot seanca është e mbyllur. Në këtë...
0 969

Pasditen e djeshme, në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës, është raportuar për mjete shpërthyese në pyll të këtij fshati. Sipas policisë, raportimin në polici...
0 1056

Kuvendi Komunal i Prishtinës nuk ka pas kuorum për të vazhduar me pikat e rendit të ditës. Shefi i Grupit të Këshilltarëve të PDK-së, Lirak...
0 965

Dje është zhvilluar takimi i parë i punës mes kryetarit të të RDK-së Vesel Memedi dhe kryetarit të PDSH-së së Reformuar z. Ziadin Sela. Në...
0 991

HRW argumenton se pas shqyrtimit që i është bërë dosjes së Prokurorisë ndaj Mursit, rezulton se janë gjetur pak prova të tjera përveç se...
0 1535

Një ndër partitë më të vjetra në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka hyrë në një krizë të brendshme politike kohëve të fundit....
0 864

Gazeta “Lajm” ka arritur të kontaktojë me disa banorë të fshatit Malinë, të cilët na e kanë përshkruar situatën momentale në këtë fshat. "Jemi të...
0 1048

Rreth 177 mijë votues të regjistruar në Qipron Veriore sot zgjedhin presidentin e ri për mandatin e ardhshëm pesë vjeçar. Votuesit e Republikës Turke të...
0 899

Mijëra persona në Baltimore të Maryland të SHBA-së kanë marshuar për nder të afro-amerikanit Freddie Gray i cili humbi jetën si pasojë e dhunës...