Prizreni Online

0 25

Nga nesër prodhuesit e miellit ndalojnë prodhimin Duke marrë parasysh se Ministria e Ekonomisë, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe...
0 14

GJYKATA KUSHTETUESE SHFUQIZON VENDIMIN E QEVERISË, THOTË SE ËSHTË NË KUNDËRSHTIM ME KUSHTETUTËN Gjykata Kushtetuese e ka pranuar...
0 38

Kryetari Haskuka jep detaje rreth rastit të parë me COVID në Prizren Të dashur qytetarë,Sot nga dy rastet...
0 27

Gjendet i vdekur një person në afërsi të stacionit të autobusëve në Prizren! Gjatë ditës së sotme...
0 98

Një rast i ri me koronavirus, shkon në 21 numri i të infektuarve NJË RAST I KONFIRMUAR ME COVID-19!
0 87

LAJMI FUNDIT: Një tërmet 5.1 shkallësh godet Turqinë Një tërmet me magnitudë rreth 5 ballë ka goditur provincën Elazığ...
0 76

Presidenti Thaçi: Sapo e përfundova një telefonat me Presidentin Erdogan të Turqisë Sapo përfundova një bisedë telefonike me Presidentin...
0 68

Haxhi Avdyli kundër rrëzimit të Albin Kurtit Nuk është vetëm Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli, Ardian Shala e Marigona Geci...
0 65

Mbi 39 qytetarë futen në karantinim pas kthimit nga vendet e huaja në Kosovë 39 qytetarë të Kosovës të...
0 63

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus në Kosovë Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka konfirmuar se është konfirmuar edhe...

KULTURË

0 2121

Drejtoria Rajonale e dorëshkrimeve në qytetin Konya të Turqisë restauron një prej kopjeve të dorëshkrimit "El-Kanun Fi’t Tıbb" i cili për qindra vjet...