Prizreni Online

0 75

Erdogan::Pasi të caktohet vendi nga qeveria Shipëtare menjëhere do të ndërtojmë shtëpitë e rrënuara nga tërmeti Presidenti i Turqisë,...
0 119

KOMPLEKSI I LIDHJES SHQIPTARE TË PRIZRENIT VAZHDON TË JETË MONUMENTI MË I VIZITUAR NË QYTETIN E PRIZRENIT
0 86

PËRKUJTOHET PROFESORESHA SHPRESA SAHITI - ZAPLLUZHA NË 1 VJETORIN E VDEJKES
0 68

Kosova bojkoton ceremoninë e Nobelit, Pacolli kërkon që edhe Shqipëria të veprojë njëjtë Ministri në detyrë i Punëve të...
0 78

18 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës...
0 69

Të mbijetuarit e tërmetit kthehen në shtëpi.Kryetari Haskuka falemnderonë donatorët...! Pas tmerrit të krijuar nga tërmeti në Shqipëri, ku...
0 70

Emri Muhamed, në mesin e 10 emrave të parë te foshnjat në SHBA Emri Muhamed ka hyrë në mesin...
0 76

POLICIA DHE KOMPANITË PËR MIRËMBAJTJEN E RRUGËVE MOBILIZOHEN PËR SEZONIN DIMËROR
0 66

Kryetari i Prizrenit Dr Mytaher Haskuka përveq detyrave të zakonshme nuk e harron edhe obligimin e namazit të xhumasë
0 69

Haradinaj: Edi Rama nuk po m’i kthen thirjet as në Telefon Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në...

KULTURË

0 2922

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...