Prizreni Online

0 84

Prizreni ndan 15 mijë euro për festimin e 28 Nëntorit Disa nga komunat e Kosovës kanë filluar përgatitjet për...
0 87

Rruga Prizren Tetovë do të ndërtohet thotë Albin Kurti në Prizren tek organizimi i shoqatës “Esnaf”
0 85

Gjendet një burrë i vdekur në autostradën “Ibrahim Rugova” në Vërmica të Prizrenit. Gjatë mbrëmjes të së dielës një...
0 80

Aksident i rëndë në magjistralen Prizren-Dragash, rrokulliset një veturë Një veturë është rrokullisur në magjistralen Prizren-Dragash.Nuk dihet për të...
0 67

Tre deputetë nga komunitetet joshumicë i japin mbështetje Albin Kurtit për formimin e Qeverisë së Re “Rasim Demiri, Fikrim...
0 79

Ngrihet aktakuzë ndaj policit që vodhi kuletën me 1800 euro gjatë një bastisje Policit Shkumbin Jashari, i cili ishte...
0 105

SHUMË VOZITËS NGA PRIZRENI EDHE NESËR DO TË PROTESTOJNË PARA BQK-së PËR SHTRENJTIMIN E SIGURIMIT TË AUTOMJETEVE
0 81

30 mijë euro për dekorimin e Prizrenit për festat e fundvitit Komuna e Prizrenit ka ndarë 30 mijë euro...
0 118

NË SHKOLLËN E MUSHNIKOVËS PËRUROHET NËNKULMI I SHKOLLËS DHE NXEMJA QENDRORE
0 80

28 Nëntori, vit jubilar për “Jetimat e Ballkanit” – dhurohen 128 shtëpi të reja për njerëzit në nevojë Drejtuesi...

KULTURË

0 2901

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...