Prizreni Online

0 38

POLICIA DHE KOMPANITË PËR MIRËMBAJTJEN E RRUGËVE MOBILIZOHEN PËR SEZONIN DIMËROR
0 18

Kryetari i Prizrenit Dr Mytaher Haskuka përveq detyrave të zakonshme nuk e harron edhe obligimin e namazit të xhumasë
0 24

Haradinaj: Edi Rama nuk po m’i kthen thirjet as në Telefon Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në...
0 22

Policia, shëndetësia e arsimi në grevë, ditë të zeza mund ta presin Kosovën! Vendimi për të dërguar në Gjykatën...
0 22

Pijet energjike që në Kosovë po përdorin edhe fëmijët paraqesin rrezik thonë shkencëtarët...! Ndonëse ju që konsumoni pije energjike...
0 20

Milazim Krasniqi kundërpërgjigjet Vuçiqit ndaj deklaratës për masakrën e Reçakut: “Ti duhej të ishe në Hagë” Analisti dhe profesori...
0 23

Nehat Basha ish komandant i UÇK,së nga Prizreni merr ftesë nga Gjykata Speciale Ka ardhur edhe ftesa e radhës...
0 26

Gjindet i vdekur Ish Prokurori në Prizren Ish Prokurori Agron Matjani, sot është gjetur në banesën e tij i...
0 28

Përurohet Shkolla e re në Gërnçar të Prizrenit Në fshatin Gërnçare sot , kishte festë, sepse në këtë fshat...
0 15

Mbi 300,000 euro para të gatshme mblidhen në Xhamitë e Kosovës për Shqipërinë. Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës...

KULTURË

0 2790

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...