SHËNDETËSI

http://https://youtu.be/KG2n7xogJOM Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Prizren, nesër feston 27- vjetorin e themelimit të saj. këtë noftim e ka bërë...

Sipas një raporti të OBSH-së, një numër i konsiderueshëm sëmundjesh që janë shkaktarët kryesorë të vdekjeve të fëmijët e grupmoshës 1-5 vjeç si diarre,...

Imitimi i urisë përgjatë pesë ditëve në muaj mund të reduktojë efektin e plakjes si dhe mund të ndihmojë në luftën kundër disa...

Ekspertët sugjerojnë për qëndrim sa më shkurtër në dhomat ku ka pajisje të shumta teknologjike, si telefona celular, tableta, televizorë dhe të tjerët, si...

Sheqeri nuk siguron ndonjë vlerë ushqyese dhe ushqimet me sheqer dhe pije shpesh janë ushqimet me më shumë kalori si: frutat, perimet dhe drithërat....

Nëse vuani nga aciditeti në stomak dhe gastriti, artikulli më poshtë ju njeh me ushqimet më të mira kundër tyre… Gastriti është një inflamacion i...

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të...
0 11692

Prej shume kohesh ethja( temperature e larte ) njihet si shenje direkte e nje infeksioni. Megjithate ka raste qe temperatura mund te shkaktohet nga...

Mos ecni : Ecja pengon në tretjen e ushqimeve. Mos flini : Gjithashtu pengon në tretjen e ushqimeve. Mos bëni banjë: Kjo bën që gjaku të...

Shef i Departamentit të Kirurgjisë Kardiovaskulare në spitalin Memorial në Turqi, Prof. Dr. Bingür Sönmez, duke theksuar se dy orë gjumë gjatë ditës në...