Sport

0 130

29 Medalje të fituara nga Klubi Atletik “Lidhja e Prizrenit”vulosin shkëlqimin në Kampionatin e Kosovës për seniorë Në Kampionatin...
0 177

Futbollisti kosovar e ka lënë prapa krahëve lëndimin e fundit dhe këtë javë ka ushtruar me ekipin. Rashica është i gatshëm për...
0 1812

Është i çuditshëm fakti se as SHBA e as BE nuk reaguan fare me veprimin e Kosovës në ditët e fundit. Vetëm pak ditë para...
0 2557

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) lejoi që basketbollistet të mbajnë mbulesë gjatë ndeshjeve. Në një vendim të Asamblesë së Përgjithshme të FIBA-s, u...
0 2572

http://https://youtu.be/XhlbNcgYlaE Bashkim Kajdomçaj zëdhënës i Klublit "Liria" nj njofton se klubet shqiptare, e në veçanti me fqinjin tonë Kukësin, kemi arritur marrëveshje që...
0 2167

Në Turneun Europian Trophy të Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit (IHF), Kombëtarja e Meshkujve të Turqisë në Hendboll u kualifikua në grupin A së...
0 1950

Zyrtarët e Iranit kanë deklaruar se nuk do të lejojnë sportistët nga SHBA-ja të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Mundjes së Stilit...
0 1709

Futbollistët e Real Madridit në ndeshjen e mbrëmshme dramatike të kthimit të finales së tetë të Kupës së Mbretit kundër Sevillas, arritën t'i...
0 1695

Kombëtarja e Shqipërrisë në futboll vitin 2016 do ta përfundojë në pozitën e 49-të të renditjes tabelare të FIFA-s për kombëtaret më të...