Sport

0 2726

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) lejoi që basketbollistet të mbajnë mbulesë gjatë ndeshjeve. Në një vendim të Asamblesë së Përgjithshme të FIBA-s, u...
0 2733

http://https://youtu.be/XhlbNcgYlaE Bashkim Kajdomçaj zëdhënës i Klublit "Liria" nj njofton se klubet shqiptare, e në veçanti me fqinjin tonë Kukësin, kemi arritur marrëveshje që...
0 2344

Në Turneun Europian Trophy të Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit (IHF), Kombëtarja e Meshkujve të Turqisë në Hendboll u kualifikua në grupin A së...
0 2078

Zyrtarët e Iranit kanë deklaruar se nuk do të lejojnë sportistët nga SHBA-ja të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Mundjes së Stilit...
0 1834

Futbollistët e Real Madridit në ndeshjen e mbrëmshme dramatike të kthimit të finales së tetë të Kupës së Mbretit kundër Sevillas, arritën t'i...
0 1817

Kombëtarja e Shqipërrisë në futboll vitin 2016 do ta përfundojë në pozitën e 49-të të renditjes tabelare të FIFA-s për kombëtaret më të...
0 1451

Federata botërore e futbollit, FIFA, njoftoi se portugezi Cristiano Ronaldo, argjentinasi Lionel Messi dhe francezi Antoine Griezmann kanë mbetur në lojë për “Topin...
0 2112

Shumë drejtues në FSS (Federata Serbe e Futbollit) kanë frikë dhe paralajmërojnë se ekstremistët mund “të mbijnë” aty ku s’e pret dhe të rrezikojnë...