Sport

0 903

Galatasaray i ka ofruar 11 milionë euro lojtarit të ekipit kombëtar suedez, Zlatan Ibrahimoviç. Klubi turk i futbollit, Galatasaray i ka ofruar 11 milionë euro...
0 1065

Sigal Prishtina është futur në listën e 59 ekipeve pjesëmarrëse në garën e re që e organizon FIBA Evropa, Europe Cup. Sigal Prishtina është...
0 1141

Përfaqësuesja e Kosovës ende ka shpresa që të luaj në kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’. Nga nëntë grupe sa ka zona e Evropës, shtatë...
0 970

"Turan dhe Aleix Vidal duhet të përfitojnë në periudhën e ardhshme për trajnime me ekipin dhe përshtatjen e lojës në Nou Camp, dhe se...
0 967

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Robin van Persie, ndodhet në Stamboll për të kompletuar kalimin e tij te Fenerbahce. Feneri ka njoftuar se ka arritur marrëveshje...
0 1063

Skuadra e Juventusit e ka blerë edhe zyrtarisht Simone Zazan nga Sassuolo për një shumë rreth 18 milionë euro. Mediat italiane patën raportuar tash e...
0 1017

Barcelona ka kompletuar transferimin e yllit të Atletico Madridit, Arda Turan. Klubi ka njoftuar se ka siguruar nënshkrimin e mesfushorit turk. “Barcelona njofton për transferimin e...
0 1061

Sulmuesi kolumbian, Radamel Falcao ka kaluar në skuadrën angleze të Chelseat. Kështu ka konfirmuar skuadra e ligës franceze, Monaco, e cila përmes ueb-faqes zyrtare ka...
0 1159

Besar Halimi padyshim që është njëri nga lojtarët më të kërkuar në futbollin gjerman. Mesfushori fantastik i Përfaqësueses së Kosovës, ka arritur të shkëlqejë në...