Sport

0 1044

Arda Turan raportohet se është i interesuar ta vazhdojë karrierën në Ligën Premier sezonin e ardhshëm. Mesfushori turk ende nuk ka vendosur se cila do...
0 940

Skuadra e Real Madridit duket se do ta humbasë qendërmbrojtësin spanjoll, Sergio Ramos, gjatë këtij afati kalimtar. Sipas Daily Star, Manchester United është afër që...
0 805

Paris Saint-Germaini është duke përgatitur një mega-ofertë për sulmuesin e Barcelonës, Neymar. Kampioni francez dëshiron ta transferojë brazilianin në verën e vitit 2016. Sipas Mundo Deportivo,...
video
0 1031

Xherdan Shaqiri ka qenë pjesë e një reklame nga e përditshmja zvicerane Blick. Ylli kosovar i Interit, është maskuar si një person në moshë për...
0 1022

Kampionia e botës në xhudo, Majlinda Kelmendi, është shpallur xhudistja më e mirë në Evropë për vitin 2014. Kelmendi sot (e mërkurë) edhe zyrtarisht ka...
0 849

Portieri i përfaqësues së Kosovës, Samir Ujkani duket se gjatë kësaj verë do të largohet nga Palermo. Mediat italiane shkruajnë se krerët e Palermos tashmë...
0 1461

Boksieri i përfaqësues së Kosovës, Armend Xhoxhaj ka mposhtur hungarezin Norbert Harcsa me rezultat 3-0. Armend Xhoxhaj garon në kategorinë 81 kg dhe pas...
0 883

Shkodran Mustafi, lojtar i Valencias si dhe i kombëtares Gjermane, nëpërmjet profilit të tij në Facebook ka uruar muajin Ramazan në gjuhën shqipe, angleze...
0 1034

Sipas raporteve më të fundit që arrijnë nga mediat spanjolle, mësojmë se superylli i Barcelonës, Neymar është shumë pranë rinovimit të kontratës së tij...
0 820

Manchester City është i gatshëm t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit Sergio Aguero me pagë rekorde prej 20 milionë eurosh në vit. Sergio Aguero është...