Sport

0 1283

Më 3 Maj 2015, Labinot Xhoxhaj, me prejardhje nga Prizreni, fitoi titullin Kampion i Zvicrrës në boksin amator, në kategorinë 91+. Gjatë luftimeve të mëhershme,...
0 857

Jose Mourinho pajtohet me legjendën e Arsenalit, Thierry Henry, se Topçinjtë kanë nevojë për katër nënshkrime për tu bërë të pathyeshëm sërish. Ish-sulmuesi i skuadrës...
0 971

Manchester Unitedi është futur në garë për mesfushorin brazilian Gerson, përcjell tabloidi "The Sun". Mësohet se Manchester Unitedi është i gatshëm të paguajë 30 milionë...
0 903

Udhëheqësit e klubit të Manchester Unitedit kërkojnë ta mbajnë me cdo kusht në skuadër portierin David De Gea. ‘Djajtë e Kuq’ kanë bërë gati një...
0 916

Federata e Boksit të Kosovës do të vazhdojë me aktivitete e saja. Organizuar nga FBoxK dhe Klubi i Boksit Peja, sot në “Karagaçi” do...
0 928

Trajneri i Romës, Rudi Garcia, ka thënë se ekipi i tij është i vendosur që t’i shmanget barazimit të tretë me radhë në Serie...
0 985

Mbrojtësi i Lazios, Lorik Cana është duke u kërkuar nga shumë skuadra të ndryshme të Evropës. Kapiteni i kombëtares shqiptare, së fundi ka marrë...
0 1056

Pas krizës të Liverpoolit e përcjellur vazhdimisht në këtë edicion, gjigandi anglez ka marrë një lajm të mirë. Pasardhësi i Stiven Gerrardit, Jordan Henderson e...
0 910

Tekniku spanjoll, Pep Guardiola, e ka pranuar se është nën presion. Bayern Munich, i cili është lider në Bundesligë, është pranë eliminimit nga Liga...