Sport

0 1031

Mbrojtësi i Lazios, Lorik Cana është duke u kërkuar nga shumë skuadra të ndryshme të Evropës. Kapiteni i kombëtares shqiptare, së fundi ka marrë...
0 1104

Pas krizës të Liverpoolit e përcjellur vazhdimisht në këtë edicion, gjigandi anglez ka marrë një lajm të mirë. Pasardhësi i Stiven Gerrardit, Jordan Henderson e...
0 965

Tekniku spanjoll, Pep Guardiola, e ka pranuar se është nën presion. Bayern Munich, i cili është lider në Bundesligë, është pranë eliminimit nga Liga...
0 1392

Cristiano Ronaldo po e shkruan emrin e tij në histori të Real Madridit. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo shmë shpejt pritet të bëhet golashënuesi...
0 1083

Legjenda franceze, Eric Cantona, ka dhënë një deklaratë që nuk u ka pëlqyer aspak spanjollëve. Sipas ish-futbollistit të Manchester Unitedit, Kampionatin Botëror të vitit 2010...
0 1042

Trajneri i Bayern Munchen, Pep Guardiola, deklaroi se, kundër Portos ekipi i tij duhet të zhvillojë dy ndeshje madhështore nëse kërkon të kalojë në...
0 983

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se është tejet i frustruar me formën e dobët të ekzekutimit të penalltive. Ylli argjentinas i ka...
0 1018

Manchester United pritet ta rikthej në Premierligë Javer Hernandez Chichariton. Por kësaj radhe sulmuesi meksikan pritet të jetë anëtar i një skuadre tjetër. Chicharito...
0 1128

Ish-atleti i njohur ukrainas, Sergey Bubka, ka mbrojtur vendimin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) për të pranuar Kosovën. Bubka është anëtar i IOC-së dhe anëtar...
0 1008

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez është i bindur se skuadra e tij është në gjendje që të mposhtë këdo dhe të fitojë Ligën e...