Teknologji

0 2984

Janë të shumtë ata që janë gati të vënë bast se operacioni nostalgji i hedhur në treg nga Nokia me versionin e ri 3310...
video
0 3316

Sipas gazetës "Florida Today", Bob Richards, drejtuesi i lartë dhe bashkëthemeluesi i kompanisë teknologjike Moon Express me qendër në Cape Canaveral, ka theksuar...
0 1876

Administrata Amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) ka theksuar se me qëllim të ndjekjes së ndryshimeve klimatike, do të mbledhë të dhëna duke...
0 2692

Nxënësi i gjimnazit ‘Medreseja Alaudin’ në Gjilan , Emin Emini ka krijuar dy aplikacione të rëndësishme, të cilat tashmë janë aprovuar nga Apple dhe...
0 3014

Para pak ditësh Nokia ka bërë publik planin e saj për të blerë kompaninë e telekomunikacionit Alcatel-Lucent për 16.6 miliard dollar dhe tanimë duket...
0 12045

Muajin e kaluar ishte thënë se Samsung ka aplikuar për marka të reja tregtare për modelet e reja të telefonave të saj, përkatësisht modelet...
0 1847

Nëse ka ndodhur që ju të jeni një nga njerëzit më të hershëm të cilët kanë bërë para-porosi për modelin e ri të telefonit...
0 1723

Microsoft ka njoftuar se tani në listën e kompanive partnere për prodhimin e telefonave në WindowsPhone i ka shtuar edhe gjigantët e teknologjisë, përkatësisht...
0 1676

Telefonat e mençur që lakohen janë cilësuar si e ardhmja e teknologjisë mobile për disa vite tani, dhe një raport i ri sugjeron që...