VIDEO TË NDRYSHME

Në qendër janë ndërtuar 35 shtëpi dykatëshe për meshkuj dhe 20 për femra me sipërfaqe prej 350 metrash katrorë, ndërsa janë projektuar me kapacitet...
video

Ndërtimi si karabina i kësaj vepre madhështore e cila do të jetë pritëse për mijëra besimtarë muslimanë, ka përfunduar, ndërsa punimet e tjera...
video

http://cdn.trt.net.tr/videos/a6dd/296b/a0f9/58c7d7b3e608e.mp4 “Harp Arge”, një kompani që ka prodhuar armën e parë elektromagnetike të telekomanduar në Turqi dhe që e ka...
video

Ka dalë në shitje automjeti “PAL-V Liberty”, i cili mund të përdoret edhe në tokë, edhe në ajër. Çmimi i automjetit ndryshon nga 400...
video

Është prezantuar për mediat “Panairi Automobilistik i Çikagos”, që zhvillohet në qytetin Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe që sivjet i...
video

Forcat e Armatosura të Turqisë (FAT) në ditën e 151-të të operacionit "Mburoja e Eufratit" kundër organizatës terroriste DEASH në veri të Sirisë, shkatërruan...
video

Njihuni me ndryshimet kryesore që do të sjellë sistemi presidencial në Turqi me ndryshimet e fundit kushtetuese. http://cdn.trt.net.tr/videos/3d24/8cff/1c67/58821266008bf.mp4
video

Ujëvara e ngrirë Muradije në nënprefekturën me të njëjtën emër në rrethin Van ku temperaturat janë ulur nën zero, ofron pamje të mrekullueshme me...
video

Monitorimi nga ajri nxori në pah bukurinë e rrallë që dëbora i ka dhënë shkëmbinjve natyrorë dhe oxhaqeve të qytetit të nëndheshëm. http://aa.com.tr/uploads/VideoGallery/2017/01/10/dd8524c7ded02075061ad211455dd8e1.mp4
video

MPT-76, e para dhe e vetmja armë këmbësorie në botë që kalon me sukses 42 teste, është prodhuar me mundësi tërësisht vendore nga fabrika...

KULTURË

0 3026

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...