Home Lajme KOSOVË E dhimbshme: Nazlija sot do festonte ditëlindjen, djali që deshi t’ia dhurojë...

Më 3 janar të këtij viti ka ndërruar jetë 19 vjeçarja Nazlije Sherifi, e cila po vuante nga një sëmundje e rëndë.

Për Nazlijen ishte organizuar ndihmë e madhe ku u mblodhën të gjitha paratë e nevojshme.Madje, asaj i ofrou veshkën një djalë i ri, vetëm për të shpëtuar. Mirëpo, teksa priste rezultatet e transplantit, ajo nuk mbijetoi.

Por, po të ishte gjallë Nazlija do ta festonte ditëlindjen, shkruan IndeksOnline.

Fjalët më të rënda për vdekjen e saj sot i ka thënë Vali. Ai madje ditëlindjen tashmë të ndjerës ia ka festuar me një tortë.

Në vazhdim gjeni fotogradinë dhe poezinë e shkruar nga Vali kushtuar asaj.