Home Lajme KOSOVË E dhimbshme/ Treni në Zvicër godet për vdekje 15 vjeçarin nga Malisheva

Si pasojë e një aksidenti ka vdekur një 15 vjeçar nga Kosova që jeton në Zvicër.Burime të Indeksonline mësojnë se i riu është Ardian Ramadani dhe u godit nga treni për vdekje në qytetin Nauchatel. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës.Gjithashtu mësohet se ai është djalë hastreti, i cili ka lënë pas edhe dy motra.Familja e 15 vjeçarit është nga fshati Panorc i Malishevës dhe janë zhvendosur në shtetin zviceran që nga paslufta