Home Lajme Edi Rama e nis ditën me një thënie të shenjtë të Profetit...

Edi Rama e nis ditën me një thënie të shenjtë të Profetit Muhamed a.s

Ka më shumë se një javë që kur ra tërmeti i fuqishëm në Shqipëri, ku u mori jetën 52 personave, ndërsa la 1000 të tjerë të lënduar.

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, për asnjë moment të vetëm nuk ka pushuar, ai ka qëndruar në çdo kohë pranë banorëve të prekur nga kjo tragjedi.

Madje ai përmes rrjetit social Facebook vazhdimisht ka bërë thirrje për solidaritet e mobilizim për ta kaluar së bashku këtë sfidë.

E, ashtu si edhe disa ditë më herët, mbështetje siç duket kryeministri shqiptar gjen edhe tek feja dhe fjalët e shenjta.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Rama ka publikuar një thënie të të Profetit Muhamed