Home Lajme KOSOVË Haxhi Krasniqi hap bunar në Pakistan

Kampioni i botës në boks, Haxhi Krasniqi ka hapur bunar në Pakistan.

Atje, uji i pijshëm është i pakët, ndërsa Krasniqi vendosi ta hap bunarin, i cili është i domosdoshëm.

Ai këtë e ka bërë të ditur në profilin e tij në Instagram.

Postimi i tij, pa ndërprerje:

“Prej Zotit vjen suksesi !Uji është elementar për jetën tonë, ne e shijojmë çdo ditë dhe e shohim të vetkuptueshëm konsumimin e ujit, por ka shumë vende në botë ku njerzit nuk kanë ujë të pijshëm, andaj jam shumë i lumtur se kam arrit me ndërtu një bunar të ujit të pastër i cili rrjedh 24 orë në ditë në njërin nga vendet më të varfra në bote, ku njerzit kane shume nevoje per uje” – shkroi Krasniqi.