Home Lajme KOSOVË Ish-komandanti i UÇK-së, Zenel Zekolli i bashkohet PDK-së

Ish-komandanti i UÇK-së, Zenel Zekolli, i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.
Kështu ka bërë të ditur kryetari i PDK-së, njëherësh kandidat për kryeministër nga kjo parti, Kadri Veseli.
Veseli thotë se Zeneli është njeri i dëshmuar, me vlera të larta njerëzore dhe kombëtare, që ka dhënë kontribut të çmuar për vendin tonë. “Ishim bashkë në luftën kundër pushtuesit. Jemi bashkë edhe në luftën kundër korrupsionit. Bashkohuni me mua. Bashkohuni me vizionin e PDK-së! #PDK112”, ka shkruar Veseli. Kujtojmë se Zenel Zekolli pas luftës ka qenë edhe nënkolonel i TMK-së.

KULTURË

0 2980

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...