Home Lajme KOSOVË JAHJAGA TAKON DREJTORIN E CIA-S, DISKUTOJNË PËR SIGURINË NË KOSOVË

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur nga drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John O. Brennan, në selinë e kësaj agjencie.

Presidentja Jahjaga dhe Brennan kanë diskutuar për zhvillimet në fushën e sigurisë në Kosovë dhe rajon, kontributin e Republikës së Kosovës në koalicionin global kundër terrorizmit dhe përkushtimin e institucioneve të vendit për të thelluar partneritetin me SHBA-të. /Telegrafi/

KULTURË

0 2900

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...