Home Lajme KOSOVË KADRI VESELI E AGIM BAHTIRI DREKOJNË SË BASHKU NË MITROVICË

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në këto momente po qëndrojnë në njërin nga restorantet në Koshtovë të Mitrovicës.

Takimi i sotit është i pari i bërë i këtij lloji në mes të Veselit e Bahtirit, të cilët kanë shftytëzuar këto momente për të pushuar pas shënimit të Ditës së dëshmorëve të UÇK-së në Mitrovicë.

Burime të Veriu.info bëjnë të ditur se takimi po zhvillohet në atmosferë tepër relaksuese, kurse aty po merr pjesë edhe ish kryetari i komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati.

Nuk dihet nëse Kadri Veseli ka shfrytëzuar sot rastin për t’ia sjellë një ‘kat rroba’ Agim Bahtirit, të cilin ia kishte premtuar se do t’ia dhuronte nëse do të shënonte fitore në Mitrovicë.

 

KULTURË

0 2794

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...