Home Prizreni Online KONFISKOHET DROGË NË PIKËN KUFITARETË VËRMICËS


Policia njofton se në Vërmicë është zënë drogë. Policia e Kosovës kanë vënë në pranga, dje në pikë- kalimin kufitar të Vërmicës, një person të gjinisë mashkullore, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar një qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë prej 100 gramë.Me urdhër të prokurorit, sipas njoftimit të Policisë, pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje të paraburgimit

KULTURË

0 2925

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...